Kripto Para

Trump’ın Bitcoin Açıklaması Ne Anlama Geliyor: Uzmanlar Açıkladı

Yazar: Coin Bilgi

Kripto para sektörünün önde gelenleri, ABD Başkanı Donald Trump’ın 12 Temmuz günü yaptığı şaşırtıcı Bitcoin paylaşımının perde arkasını anlattı. Trump’ın bu hamlesi “büyük bir olay” şeklinde tanımlandı. Trump’ın yaptığı açıklamalara ilişkin haberimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

ABD Başkanı Trump, her zaman olduğu gibi bir takım açıklamalar yapmak için Twitter hesabının başına geçmiş Bitcoin ve kripto paralar için ağır açıklamalarda bulunmuştu. Trump, Bitcoin ve kripto paraların uyuşturucu ticaretini ve yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırdığını açıklamıştı. Peki Donald Trump’ın beklenmedik bir şekilde gelen bu paylaşımı nasıl yorumlanmalı?

Sözleri her ne kadar olumsuz olsa da ABD Başkanının bu konuyu dünya kamuoyunun gündemine taşıması oldukça büyük bir adımdı. Çünkü Trump ve önceki ABD Başkanları bu konu hakkında yorum yapmaktan kaçınıyordu. Böylece psikolojik dönüm noktası aşılmış oldu.

Brian Armstrong’un Yorumu

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Trump’ın eleştirilerinin Bitcoin’in bağımsızlığına vurgu yaptığını belirtti. Armstrong’a göre bu eleştiri, Bitcoin’in küresel güçlerden bağımsız olduğunun ve ayrıca yıllar boyunca onların altında eğilmediğinin bir anlatısı.:

Başarının kilidi açıldı. Yıllar önce kripto paraların kullanımın artması sonucunda tepkisini koyan bir ABD Başkanı hayal etmiştim. İlk etapta seni görmezden gelirler, sonra sana gülerler, daha sonra seninle kavga ederler, en sonunda sen kazanırsın. 3. adımdayız.

Kimileri ise bu açıklamaların ardından Google Trends’te Bitcoin aramalarının artışa geçmesi nedeniyle Trump’a teşekkür etti. Kripto para girişimcisi Simon Dixon ise şunları kaydetti:

Tebrikler Bitcoin Topluluğu! Donald Trump artık bir tweet’e layık olduğumuzu düşünüyor. Bitcoin,  ABD doları karşısında bugüne kadar %23,440,508 daha iyi performans sergiledi.

eToro’nun kıdemli analisti Mati Greenspan ise Trump’ın Bitcoin hakkında tweet’lemesinin bugüne kadar yapılmış en iyi reklam olduğu iddiasında. Max Kaiser’e göre ise Trump, 2020 seçimlerinde kazanma şansını geri tepti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap