Kripto Para

Ukrayna Merkez Bankası ulusal kripto para geliştirmek istiyor

Ukrayna Merkez Bankası, hakkında ortaya atılan iddialar, kripto para ve ulusal bir kripto para birimi geliştirmek için çalışmalar yapıldığını ortaya koydu. Tamamen bağımsız olarak hareket eden ve hükümetin daha iyi ekonomik yönetim programları ile ortak olarak çalışan Ukrayna Merkez Bankası yöneticileri, ulusal olarak geliştirilebilecek olan kripto para konusunda çalışmalar yapıldığını ortaya koydu.

Ulusal olarak ödemede ve para transferlerinde kullanılacak, değeri daha sabit olan ve daha iyi çalışan kripto para birimi geliştirecek olan ulusal olarak kullanımı fazla, değeri yüksek ve sabit olan coin geliştirilmesi için henüz ilk adımların atıldığı, diğer adımların ise atılmadığını açıkladı.

İddia sırrını korudu

Banka hakkında iddialar bir süredir sırrını korumaya devam ediyor olsada, Ukrayna Merkez Bankası’nca geliştirilecek olan bu ulusal kripto coin için beklentilerin son derece yüksek ve son derece güvenilir olabilecek olabileceği bekleniyor. ABD ve diğer ülkeler ile ortak olarak bu konu üzerinde çalışmalar yapılabilecek olduğuna yönelik tahminler var.

  • Ukrayna Merkez Bankası daha önce kripto paralar konusunda fikrini pek açıklamayan bankalardan…

Yorum Yap