Kripto Para

UNICEF ve Ethereum Foundation ortaklığında kripto para fonu kuruldu

Ethereum Teknik Analizi
Yazar: Coin Bilgi

Birleşmiş Millet Çocuk Fonu (UNICEF), dünyanın dört bir yanındaki çocukları ve gençleri desteklemek için ve açık kaynak kodlu teknolojileri desteklemek amacıyla kripto para tabanlı yardım fonu oluşturdu.

8 Ekim’de yapılan resmi açıklamada UNICEF’in kripto para kullanan ve kripto paralarla işlem gerçekleştiren ilk BM kurumu olduğu belirtildi. UNICEF’in kripto para fonunda kullanacağı kripto paralar ise oldukça tanıdık. UNICEF şu an için dünyanın en popüler iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’u yardım fonu için kullanacak.UNICEF CEO’su Henrietta Fore söz konusu gelişmeye ilişkin şu açıklamaları kaydetti:

“UNICEF için yeni ve heyecan verici bir adım. Dijital ekonomiler ve kripto paralar gelecekte insanların hayatına yön verme potansiyeline sahipse bunları şimdiden keşfetmemiz gerekiyor. Bu nedenle UNICEF’in kripto para fonu oluşturması gelişim çabalarımızın ilk adımı temsil ediyor.”

UNICEF’in kripto para fonu Ethereum Foundation ortaklığıyla destekleniyor. UNİCEF’in yaptığı duyuruya göre İsviçree merkezli kâr amacı gütmeyen Etheereum Foundation’ UNICEF’in ilk bağışçısı oldu ve fona yaklaşık 18 bin dolar değerinde 100 ETH bağışladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap