Vitalik Buterin’in Annesi Bakın Ne İş Yapıyormuş

Kripto para topluluğunun en popüler isimlerinden Vitalik Buterin, en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum’un geliştiricisi ve Ethereum Vakfı’nın kurucusu konumunda


Kripto para topluluğunun en popüler isimlerinden Vitalik Buterin, en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum’un geliştiricisi ve Ethereum Vakfı’nın kurucusu konumunda.

Vitalik Buterin’in annesi Natalia Ameline ise kar amacı gütmeyen eğitsel bir platform olan CryptoChicks’in kurucu ortakları arasında yer alıyor. Dünyanın dört bir yanında Blockchain teknolojisi okur yazarlık programları sunan Ameline, aslında Buterin’in aneesi olmaktan çok daha fazlası.

CoinDesk’e açıklamalarda bulunan Ameline, CryptoChicks aracılığıyla bugüne kadar Pakistan’dan Toronto’ya 600’ü aşkın öğrenciye ve genç geliştiriciye eğitim verdiklerini belirtti. Eski kocası Dmitry Buterin’in girişimi Blockgeeks ile beraber çalışan CryptoChicks, Bitcoin’den akıllı sözleşmelere kadar birçok konuda eğitim veriyor. Kadınların Blockchain ve kripto para sektöründeki yerine dikkat çeken Ameline şunları kaydetti:

Biz bir eğitim kurumuyuz, politik amaç güden bir kurum değiliz. Kadınların ve gençlerin kendi seçimlerini yapabilmeleri için onlara maksimum fırsatı sunmayı hedefliyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!