Kripto Para

Bu Ülkenin En Büyük Bankası Kendi Kripto Para Birimini Geliştirdi: Karşınızda PHX

Yazar: Coin Bilgi

Filipinler’in en büyük bankası UnionBank, ülkede kendi kripto para birimini geliştiren ilk finansal kurum oldu. Ayrıca, yerel medya organı The Philippine Star’a göre, UnionBank söz konusu kripto parayla ilk işlemini de başarıyla gerçekleştirdi.

UnionBank’tan Stabil Kripto Para

Bankanın geliştirdiği stabil kripto para PHX’in fiyatı Filipin Pezosu’na sabitlenmiş durumda. UnionBank bu hamlesiyle kırsal yerlerdeki bankaları kendi blockchain platformunda bir araya getirmeyi amaçlıyor. UnionBank’in kripto parası PHX daha şimdiden bankanın blockchain ağı i2i’ye entegre edildi ve kullanıma açılmayı bekliyor.

UnionBank’in Başkan Yardımcısı Arvie de Vera konu ilişkin yaptığı açıklamada geliştirdikleri kripto para birimi PHX’in hem değer saklama aracı olarak hem de bir değiş tokuş aracı olarak kullanılabileceğini kaydetti. Vera’ya göre PHX şeffaf ve otomatik ödemeler için bile kullanım alanı yaratabilir.

Kripto paralar başta bankalar tarafından düşman olarak görülse de, artık dünyanın dört bir yanında kendi kripto parasını piyasaya sürüp bunu kullanmaya başlayan bankalar örnekleri giderek çoğalıyor. Bu durumun en güzel örneği JP Morgan olabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap