Kripto Para

Ünlü Ekonomiste Göre Bitcoin’in Gerçek Değeri Ne?

kripto para rehberi
Yazar: Coin Bilgi

Uzmanlar, ekonomistler ve hatta eleştirmenler her geçen gün Bitcoin’e ilişkin yeni fiyat tahminlerinde bulunuyor. Dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin (BTC) kimilerine göre 1 milyon dolara ulaşacakken kimilerine göre ise 0 dolara gerileyecek.

Kripto para topluluğunun baş belası John McAfee Bitcoin’in önümüzdeki günlerde yeniden ciddi bir yükselişe geçeceğini iddia etse de, Max Keiser’e göre McAfee’nin iddia ettiği durumun tam tersi yaşanacak. Keiser özellikle geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan CFTC’nin kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’e yönelik soruşturma başlattığı iddialarının ardından Bitcoin’in gerçek değerinin biraz daha gerilediğini düşündüğünü açıkladı.

BitMEX’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes ile gerçekleştirdiği röportajda platformdaki en çok kullanılan kaldıracın 20x olduğu bilgisini edinen Keiser elindeki bu veriyi yakın zamanda yaşanan para çekimleri ile birleştirdi ve  Bitcoin’in gerçek değerinin 8.800 olar ile 9.300 dolar arasında olduğunu tezine vardı. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bitcoin’in gerçek değeri 8 bin dolar olabilir mi?

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap