Kripto Para

Yemeksepeti Bitcoin’i Kabul Edecek Mi? Nevzat Aydın’dan Kripto Para ve Blockchain Açıklamaları

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

BloombergHT’de girişimcilik eko-sisteminin tartışıldığı Girişimcilik Dünyası adlı programa katılan Nevzat Aydın, kripto paralara ve Blockchain teknolojisine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Programın sunucusu Güzem Yılmaz, Nevzat Aydın‘a Facebook’un da Libra ile kripto para sektörüne giriş yaptığını ve Yemeksepeti ve Banabi‘nin böyle bir projesi olup olmadığını sordu. Şu anda Blockchain konusunda Almanya’da bir yatırımı bulunduğunu belirten Aydın, borsalarda işlemlerin daha hızlı yapılması konusunda çalışmalar yürüten bir girişimle de görülme içerisinde olduğunu kaydetti.

Blockchain ve kripto paraları üzerine araştırmalar ve okumalar yaptığını dile getiren Yemeksepeti‘nin başarılı CEO’su, Blockchain teknolojisinin kripto paralardan ibaret olmadığının, kripto paralar dışında Blockchain’de de gelecek gördüğünün altını çizdi.

Güzem Yılmaz’ın Yemeksepeti kritpo para kabul edecek mi sorusunu yöneltmesi üzerine ise Nevzat Aydın’ın şu yanıtı verdi:

Şu anda BDDK tarafında bir takım sorunlar söz konusu kripto para kabul etme konusunda. Onların düzeltilmesi gerekiyor. Muhasebesel anlamda bir takım problemler var. Para iadelerinde sorunlar var. Bunlar hallolduğu taktirde Yemeksepeti de kripto para kabul eden işletmeler arasında yer alacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap