Kripto Para

Apple Popüler Borsanın Mobil Uygulamasına Yasaklama Getirebilir

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

İnternet devi Google geçtiğimiz günlerde Ethereum tabanlı popüler merkeziyetsiz uygulama (DApp) tarayıcısı MetaMask’ı topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle uygulama mağazasından kaldırmıştı. MetaMask’ın Android uygulama mağazasından kaldırılmasının ardından, Apple da Coinbase’i uygulamasındaki DApp tarayıcı özelliğini kaldırmaya zorlayabilir.

İlgili: Merkezsiz Finans (DeFi) Nedir? Decentralized Finance Rehberi

28 Aralık’ta yayınlanan bir Reddit gönderisinde, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, kullanıcılarını Apple’ın mobil App Store politikasına uymak için DApp tarayıcı özelliğinin cüzdan uygulamasından kaldırılmasının zorlanabileceği konusunda uyardı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong yazıya yorum yaptı:

Coinbase CEO’su burada. Bunu görmek gerçekten talihsiz. Apple, App Store’dan Dapps kullanımını ortadan kaldırıyor gibi görünüyor.  Muhtemelen bu, diğer cüzdanlara (Trust, Argent, Metamask) kadar uzanır. Bu, Coinbase ve IMO’nun ekosistemi için çok büyük bir tehdit.

Yukarıda belirtildiği gibi, haberler, Google’ın Ethereum cüzdanını ve DApp tarayıcı MetaMask’ı Android uygulama dağıtım platformu Google Play’den yasakladıktan kısa bir süre sonra geliyor.

MetaMask’ın şaşırtıcı kararın ardından Google’a itirazda bulunduğunu ancak bu girişimin başarısız olduğunu hatırlatalım.

Bunlar da ilginizi çekebilir:Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap