Kripto Para

Binance Kişisel Verileri İfşalanan Kullanıcılarına Ömür Boyu VIP Üyelik Dağıtmakla Yetinecek!

Yazar: Coin Bilgi

Hatırlanacağı üzere popüler kripto para borsası Binance‘ten KYC verileri geçtiğimiz haftalarda sızdırılmıştı. Yapılan araştırmalar sonucunda KYC verilerinin 3. parti hizmet asğlayacıları tarafından sızdırıldığına yönelik belirtilerin iyiden iyiye güçlendi.

KYC Mağdurlarına VIP Üyelik

Haftalar süren araştırmanın ardından Binance, bu sızıntı nedeniyle bütün kimlik bilgileri internete sızdırılan ve büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalan kullanıcılarına sadece borsada VIP üyelik vermekle yetinecek.

Ne Olmuştu?

7 Ağustos’ta FIND YOUR BINANCE KYC adlı bir Telegram kanalı Binance kullanıcılarına ait olduğu iddia edilen kişisel verileri yayınlamıştı. Yayınlanan belgeler arasında ehliyet, nüfus cüzdanı, kredi kartı gibi kişisel verilerin gizliliğini tehlikeye atacak çok ciddi dökümanlar bulunuyordu. Dünyanın dört bir yanındaki Binance kullanıcılarının kişisel dökümanlarının paylaşıldığı grupta Türk kullanıcıların verileri de yer alıyordu.

Sızıntıya ilişkin detayların netleşmesiyle mağdur edilen kullanıcılara VIP üyelik verilecek. Ayrıca borsa cephesinden yapılan açıklamaya göre mağdur müşterilerin borsadaki fonları ve verilerinin korunması adına çok ciddi önlemler alınmış durumda.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap