Kripto Para

Binance’ten Çalınan 7 Bin Bitcoin’in Bulunduğu Cüzdan Harekete Geçti

Yazar: Coin Bilgi

Whale Alert adlı Twitter hesabı, birkaç ay önce Binance’i hack’leyen siber saldırganların ele geçirdiği 7000 Bitcoin’in 700’ünün bugün farklı bir kripto para cüzdanına gönderildiğini duyurdu.

Binanace’ten Mayıs ayının başlarında çalınan fonlar’ın sürecin en başından beri takip edilmesi nedeniyle siber saldırganlar fonları itibari para birimine dönüştüremiyor. Öyle ki Blockchain ağında yapılan işlemlerin şeffaflığından ötürü söz konusu kripto paraların herhangi bir borsada bozdurulması halinde güvenlik güçleri siber saldırganların ensesine çökebilecek.

Ancak çalınan Bitcoin’lerin itibari para birimine dönüştürülmesinin bir yolu daha var. Siber saldırganlar, Binance’teki bir güvenlik açığından yararlanarak ele geçirdikleri Bitcoin’leri değerinin biraz altında da olsa dark web’de satabilir. Buna rağmen dark web’deki alıcılar bile, Binance’in ve bütün dünyanın izini sürdüğü  Bitcoin’leri satın alma konusunda çekimser.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap