Kripto Para

Bitmain’de İç Savaş: CEO Jihan Wu, Şirketin %60 Hissedarını Kovdu, BCH Yükselişe Geçti

Kripto para rehberleri
Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

İçindekiler

2017’deki boğa sezonunun yerini ayı sezonuna bırakmasıyla çıkmaza giren ve uzun süre toparlanamayan Bitmain’de sular durulmuyor. Bugün sabah saatlerinde Coindesk’te yer alan habere göre Bitmain’in kurucu ortağı ve CEO’su Jihan Wu, diğer bir kurucu ortak ve şirketin en büyük hissedarı olan Micre Zhan’ın işe bıraktığını belirtiyor. Bitmain cephesinden gönderilen e-posta gönderisinde şu ifadelere yer verildi:

“Bitmain’in yasal temsilcisi ve CEO’su Jihan Wu’nun derhal tüm görevlerden azledilmesine karar verdi.”

Ayrıca şirket çalışanlarının Bitmain’in %60 hissesini elinde bulunduran Micre Zhan’le görüşmesi de yasaklandı. Duyuruya göre bu yasağa karşı gelenler şirketten kovulabilecek.

Zhan’ın ani kovuluşu Bitmain’deki sıkıntılı sürecin son yansıması oldu. Şirket geçtiğimiz yıl tüm dev projelerini askıya almak zorunda kalmış ve dünyanın dört bir yanındaki ofislerinde küçülmeye gitmişti.

Bitmain’in kurucuları Jihan Wu ile Micre Zhan’in Bitcoin Cash’te yaşanan çatallanma nedeniyle fikir ayrılığına düştüğü ve şirketin bu süreçte milyonlarca dolarlık zarara uğradığı biliniyor.

En çok okunanlar:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap