Kripto Para

Jack Dorsey’in Kurucusu Olduğu Square Bitcoin Gelirlerini İkiye Katladı

Yazar: Coin Bilgi

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in bir başka girişimi Square, gösterdiği performansla parmak ısırtmaya devam ediyor. Yılın ikinci çeyreğinde Bitcoin işlemlerinden elde edilen gelirlerin iki at arttığını açıklayan Square piyasadaki yükselişin de etkisiyle birlikte şu anda oldukça iyi bir durumda görünüyor.

Square’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı mali durum raporunda Bitcoin’in de yükselmesiyle şirketin bürüt gelirin  2 milyon dolar arttığı görülüyor. Finans sektöründe faaliyet gösteren Square’ın bünyesinde barındırdığı en popüler uygulamalarından biri de Cash. Square’a göre Cash kullanıcıları aynı zamanda Bitcoin’de kullanıyor.

Bitcoin’den 125 Milyon Dolar Gelir

Square tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket Cash uygulaması sayesinde 125 milyon dolarlık Bitcoin geliri elde etti. Şirketin yılın birinci çeyreğindeki Bitcoin geliri ise 65 milyon dolar seviyesindeydi. Görünüşe bakılırsa, Square’in piyasadaki yükselişin de etkisiyle bir önceki çeyreğe kıyasla Bitcoin gelirini iki katından fazla arttırdı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yorum Yap