Kripto Para

Decathlon ve Sephora Bitcoin’le Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Yazar: Coin Bilgi
Fransa merkezli kripto para haber platformu Cryptoglobe’un 24 Eylül tarihli haberine göre Decathlon ve kozmetik şirketi Sephora dahil Fransa’nın 30 şirketinin 25 bine yakın mağazası 2020 yılına kadar Bitcoin’le ödeme kabul etmeye başlayacak.

25 Bin Mağaza Ekonomi 3.0’a Bitcoin’le Geçecek

25 bine yakın mağazada Bitcoin ödemeleri Global POS, EasyWallet ve ödemeler platformu Easy2Play şirketleriyle yapılan işbirlikleri sayesinde kabul edilecek.Ödemeler Bitcoin’le yapılacak ve sonrasında Euro’ya dönüştürülecek.

 

Dönüştürme hizmeti ise Deskoin ve Savitar şirketleri tarafından sağlanacak. Bu iki şirket yasal gereklilikleri tamamlamak için ülkenin Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı’na başvuruda bulundu. Global POS’un kurucusu ve CEO’su Stéphane Djiane söz konusu hamleye ilişkin şu açıklamaları kaydetti:

Bitcoin’in kabulü Fransa’da ödeme yöntemlerinin gelişimindee oldukça önemli ve sembolik bir adım. Bu sayede Fransa’a 25 bin mağazayı Ekonomi 3.0’a güvenli bir şekilde geçiriyoruz.

Haftalık Teknik Analiz Serimize Göz Attınız Mı?

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap