Kripto Para

Google’ın Kuantum Bilgisayarları Bitcoin’i Tehdit Ediyor Mu?

Yazar: Coin Bilgi

Eski Bitcoin Core geliştiricisi Peter Todd, kuantum bilgisayarların Bitcoin’in sonunu getireceğinden endişelenenlerin yüreğine su serpti. 24 Eylül’de Twitter’daki iddialara yanıt veren Peter Todd, Google’ın kuantum bilgisayarlarının Bitcoin’e zarar verme imkanın bulunmadığını belirtti.

Kuantum Bilgisayarlar ve Kripto Paralar

Kripto para yatırımcıları kuantum bilgisayarları, kripto paraların geleceği için hep tehdit olarak gösterdi. Ancak Peter Todd’a göre durum sanıldığı gibi değil. Çünkü bundan birkaç yıl önce, 2017 yılında dahi uzmanlar kuantum bilgisayarların kripto paralara zarar verebileceği tezini çürütmüştü. Peter Todd’un açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

Google’ın kuantum çalışmaları, kripto paralara zarar verme imkanı bulunmayan basit hesaplama faaliyetleri. Kuantum bilgisayarlar ölçeklenebilir mi bunu henüz bilmiyoruz. Bu oldukça masraflı olacaktır.

NSA Üzerinde Çalışıyor

Bu ayın başında ABD Ulusal Güvenlik Ajansı‘nın (NSA) kuantum bilgisayarlara dayanıklı kripto para projesi üzerinde çalışmalar yürüttüğü iddia edilmişti.

Haftalık Teknik Analiz Serimize Göz Attınız Mı?

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap