Kripto Para

İşte Bitcoin’de Dün Yaşanan Kritik Düşüşün Nedenleri

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Dün yaklaşık 1.500 doları aşkın değer kaybederek yeniden 8 bin dolar bandına gerileyen Bitcoin’deki bu ciddi düşüş yatırımcıları da oldukça endişelendirdi çünkü ortada Bitcoin’in durup dururken düşmesi için hiçbir neden yoktu.

Önde Gelen Analistler Bitcoin’deki Düşüşü Yorumladı

Sektörün önde gelen kripto para analistlerinden Brian Kelly, Joe DiPasquale ve Mati Greenspan CNBC’ye konuk oldu. Önde gelen analistler CNBC’de Bitcoin’de bir anda yaşanan tehlikeli düşüşün nedenlerini sıraladı.

Yatırım danışmanlığı şirketi BKCM’nin CEO’su Brian Kelly, Bitcoin’deki sert düşüşte 9 bin dolar psikolojik desteğinin kırılmasının oldukça etkili olduğunu savundu. Kelly’ye göre 9 bin dolar desteğinin kırılması, yatırımcıları büyük bir paniğe sevketti ve bu durumun sonucunda gelen satış baskısı nedeniyle Bitcoin 8 bin dolar bandına geriledi.

Bakkt Beklentileri Karşılayamadı

Uzun süredir 10 bin dolar bandının üzerinde kalmayı başaran Bitcoin’deki bu düşüş kripto para yatırımcılarının merakla beklediği ve gözünde büyüttüğü Bakkt’ın fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmesinin ardından geldi.

Joe Di Pasquale ise bu düşüşün geçici bir dalganmadan ibaret olduğunu savundu. Bitcoin’deki sert düşüşün Bakkt’ın beklentileri karşılayamaması nedeniyle gerçekleştiğini savunan BitBull CEO’su Joe Di Pasquale ayrıca Bitcoin ağındaki ani hash rate düşüşüne de dikkat çekti. Bitcoin’in çok kısa bir süre içerisinde yeniden 10 bin dolar seviyelerine döneceğine inandığını belirten Joe Di Pasquale’e göree Bakkt’ta zamanla hak ettiği ilgiyi görmeye başlayacak.

eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan ise Bakkt’ın beklentileri karşılamadığına işaret ederek söylentiyi satın al haberi sat açıklamasında bulundu.

Haftalık Teknik Analiz Serimize Göz Attınız Mı?

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap