Kripto Para

JP Morgan Chase Bitcoin’deki Düşüşün Neyden Kaynaklandığını Açıkladı

Yazar: Coin Bilgi

ABD’nin en büyük dünyanın ise 6. büyük bankası JP Morgan‘ın analistleri Bitcoin’deki düşüşün nedenini açıkladı.

10 bin dolar bandının üzerinde tutunamayan ve desteğin kırılmasıyla 8 bin doların altına kadar gerileyen Bitcoin’deki düşüşün nedeni ICE‘nin kripto para platformu Bakkt‘ın geçtiğimiz günlerde resmen piyasaya sürdüğü fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri olabilir.

Düşüşün Nedeni Bakkt’ın Beklentileri Boşa Çıkarması

Nikolaos Panigirtzoglou ve diğer analistler Bitcoin fiyatındaki %20’lik düşüşün Bakkt’ın büyük beklentilerle piyasaya sürdüğü fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleriyle ilgili olduğunu iddia ediyor. Analistlerin konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

“Son dönemde piyasada yaşanan gerileme , düşük işlem hacimlerinden değil de Bakkt’ın fiziki teslimli Bitcoin vadelilerinden kaynaklanıyor olabilir. Platformun açılışının ilk gününde kaydedilen düşük işlem hacmi zaten endişeli kripto para yatırımcılarını daha da fazla endişeye sevkettiği söylenebilir.”

Bunları da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap