Sponsorlu

Kripto Paralarda Tam Anonimlik Sağlayan Karıştırma Platformu: BitMix

Kripto Paralarda Tam Anonimlik Sağlayan Karıştırma Platformu: BitMix
Yazar: Coin Bilgi

Bitmix, bir kripto para karıştırma platformu olarak yer almaktadır. Bu platformda öncelik; tüm müşterilerin anonimliğini ve kripto para işlemlerinin gizliliğini korumaktır. BitMix tam anonimlik, anında aktarım ve düşük komisyon ücretleri ile avantajlı bir platform olarak dikkat çeker.

Karıştırma Hizmeti (Mixing) Nedir?

Karıştırma (Mixing) hizmeti nedir diyecek olursanız, anonim kalmanızı sağlayan bir hizmettir. Bu hizmet, eski ve yeni cüzdan arasındaki bağlantıyı keser ki BitMix de bu noktada devreye girmektedir. BitMix kripto paraların güvende tutulmasına olanak sağlayan, karıştırma hizmetlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

Bitcoin işlemleri, Bitcoin işlemlerinin kaydını tutan veritabanı diyebileceğimiz blockchain sayesinde halka açıktır. Halka açık blockchain’de işlemler, kalıcı bir şekilde blockchain üzerine kaydedilir. Bu sebeple bir kripto para adresinden diğerine yapılan tüm işlemler, üçüncü bir taraf aracılığıyla izlenebilir ve kimlik bilgileri bulunabilir.  İşte bu işlemlerin gizliliğini korumak için de karıştırma hizmetleri kullanılabilir. Bu hizmet orijinal fonun karıştırılmasında kullanılır. Dolayısıyla Bitcoin (ve diğer kripto para birimleri) karıştırma hizmetleri, kripto paraları farklı oranlarda karıştırarak, işlem gizliliğini sağlar.

Kişisel verilerinizin Bitcoin cüzdanına bağlanması, sizi şu sorunlarla karşı karşıya bırakabilir: Suçlular tarafından suça karışma ve kullanılma, vergi makamları veya kolluk kuvvetleri tarafından soruşturulma riskleri çoğu zaman mevcuttur.

Müşterini Tanı (KYC/AML) doğrulaması gerektiren bir Bitcoin borsasını kullanarak kimliğinizin bir resminizi yüklediyseniz, bu borsa üzerinden kişisel bilgileriniz, satın aldığınız herhangi bir Bitcoin’e bağlanmış olur.

BitMix’in Avantajları Nelerdir?

Öncelikle ilk aşamada geniş yelpazeli dil seçeneğinden bahsedebiliriz. Platform dünyanın her yerine hizmet vermek amacıyla; İngilizce, Rusça, Çince, Korece, Endonezyaca, Hintçe, Portekizce Almanca, Hollandaca, Lehçe dillerinde kullanılabilmektedir.

BitMix’te sadece Bitcoin işlemleri değil; ayrıca Dash ve Litecoin işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Yine işlemler javascript desteği olmadan; Clearnet, Tor ve NoJS ile gerçekleştirebilmektedir. 0.005 BTC, 0.005 LTC ve 0.005 DASH, en düşük miktarda gerçekleştirilebilecek işlemlerdendir.

Platformun aktarma özelliği sayesinde paralar, işlemlerin onaylanmasından sonra anında adreslere aktarılır. Bunun nedeni de platformun rezervlerinde hazırda bekleyen “karıştırma işlemi uygulanmış paralar” bulunmasıdır. Bu yüzden kullanıcı bir işlemi karıştırıcı aracılığıyla tamamladığında, alıcı adresine de anonim bir şekilde gönderim sağlanır.

Yine eklemek gerekir ki BitMix, kişisel bilgi talep etmeden işlemleri gerçekleştirir ve platforma verilen bilgiler de en fazla 72 saat sonra silinmektedir. Bu tüm işlemlerin tam anonimlikle gerçekleşmesine katkı sağlar.

BitMix yalnızca gizlilik ve anonimliğin sağlanması amacıyla kullanılan, yasal bir platformdur. Platformdaki işlemler güvenilir ve yasal işlemlerdir. Bitmix bu şekilde, hacker’lara karşı da daha iyi bir koruma sağlar. Normalde bir borsaya hacker’lar saldırmışsa, sizin de bu borsadaki adres bilgilerinize ulaşarak fonlarınız ele geçirilebilir. Ancak işlemleriniz için Bitmix’i kullanmışsanız; adres ve transfer bilgileriniz de anonim kalır ve böylece tam anonimliğiniz sağlanmış olur.

BitMix’te bulunan “rastgele opsiyon seçeneği”, paraların cüzdanlara birden fazla işlem ile ulaşmasını sağlar. Bu da Blockchain takiplerini daha zor bir hale getirir. Platformda %0.4- %4 arasında madencilik ücreti almaktadır.

BitMix‘in diğer avantajları ise şunlardır:

  • Projeler için oluşturulan API desteği sayesinde kullanıcılar kendi karıştırıcılarını oluşturma imkanı,
  • Maksimum karıştırma performansı için manuel ve otomatik ayarlar imkanı,
  • Davet edilen kullanıcı tarafından yapılan her işlem için anında ödeme,
  • Teminat mektubu ile kripto paralarınızın karıştırılmasında, platformdan dijital imza ile onay.

BitMix Nasıl Çalışır?

Bitcoin ağında, işlemler tamamen izlenebilir. Bitcoin cüzdanları görüntülenebilir, transferlerin kimlere gönderildiği, ne kadar fon olduğu ve bunların nerede harcadığı gibi bilgiler üçüncü kişilerce izlenebilir ve saldırganların da hedefi olabilir.

BitMix platformu Bitcoin’leri alıp diğer fonlarla karıştırır ve nihayetinde aynı miktarda Bitcoin verir. Bu işlem kripto para varlıklarının temizlenerek; işlemlerin anonim hale getirilmesi olarak görülebilir. BitMix ile işlemler üç adımda gerçekleştirebilir:

  • İlk olarak bir sipariş oluşturmak gereklidir. Bunun için alıcı adresinin belirtilmesi, ücret ve zamanı seçmek yeterli olacaktır.
  • Sonrasında karıştırma işlemi uygulanması istenilen kripto paralar gönderilir. Benzersiz adres ise bu işlemden sonra oluşur. Son olarak karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra, ilk etapta işlem oluştururken belirlenen süre kapsamında, yeni kripto paralargönderilmiş olur.
  • Öte yandan platformda halihazırda karıştırılmış paralar bulunur ve kullanıcı işlemleri hızlı bir şekilde bu paralarla gerçekleştirilir. Kullanıcıların gönderdiği paralar, sonrasında farklı karıştırma işlemlerinde kullanılır.

BitMix kullanıcılarına bir teminat mektubu sunar. Bu teminat mektubu, BitMix’in yükümlülükleri temin eder. Teminat mektubu BitMix ana Bitcoin hesabından imzalanır.

BitMix kripto para karıştırma platformu ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap