Kripto Para

Libra Projesi Sallantıda: Ortaklar PayPal, Visa, Mastercard ve Stripe Endişeli

Yazar: Coin Bilgi

Facecbook’un geride bıraktığımız Haziran ayında duyurduğu kripto para projesi Libra oldukça çalkantılı günler geçiriyor. Henüz proje piyasaya dahi sürülmemişken özellikle hükümet temsilcilerinden ve merkez bankası başkanlarından gelen açıklamalar Libra’nın geleceğini iyiden iyiye zora sokmuş durumda.

Libra’ya Bir Darbe De Proje Ortaklarından

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi Libra’ya bir darbe de proje ortaklarından geldi. Bloomberg’ün 2 Ekim tarihli haberine göre önde gelen ödeme sağlayıcıları PayPal, Visa, Mastercard ve Stripe, Libra projesinin geleceğinden edişelenmeye başladı. Bloomberg’ün taraflara yakın kişilerden elde ettiği bilgilere göre PayPal, Visa, Mastercard ve Stripe, Facebook’un kripto para projesi Libra’nın bazı olumsuz etkilere yol açacağını düşünüyor.

PayPal, Visa, Mastercard ve Stripe, sosyal medya devi Facebook’un Libra’sı için dünyanın dört bir yanından yükselen sert eleştirilerin kendi prestijleri üzerinde kötü etkileri olacağına inanıyor ve bu nedenle artık Libra projesine sıcak bakmıyor.

Stripe Libra Söylentilerini Yalanladı

Öte yandan Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Stripe’in basın sözcüsü idddiaları yalanladı ve projeye katıldıkları ilk günden bu yana bu konudaki fikirlerinin değişmediğini ifade etti.

Her ne kadar Facebook’un kripto para biriminin hiçbir zaman piyasaya sürülemeyeceği iddiası birçok hükümet temsilcisi tarafından ileri sürülse de Facebook’un bu konudaki kararlığı da oldukça dikkat çekici.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap