Sıcak Gelişme: SEC Siacoin’e De Ceza Kesti, İşte Detaylar

SIA ağının kurucusu Nebulous’a, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından 2014 yılında kayıtsız bir Siacoin satışı nedeniyle 225 bin dolarlık ceza kesildi


SIA ağının kurucusu Nebulous’a, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından 2014 yılında kayıtsız bir Siacoin satışı nedeniyle 225 bin dolarlık ceza kesildi. Nebulous 2014 yılında düzenlediği ICO’dan 120 bin dolar fon toplamıştı.

Önce EOS Sonra Siacoin

Siacoin’in geliştiricisi Nebulous cephesinden yapılan açıklamada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) verdiği 225 bin dolarlık para cezasını kabul etti.

Siacoin’in 250 bin dolarlık uzlaşması, SEC’in EOS’un geliştiricisi Block.one’a verilen 24 milyon dolarlık cezanının ardından geliyor. Ancak, Nebulous ve SIA için uzlaşma şartları daha acı verici. Çünkü  Nebulous’un 120.000 dolar para cezası 24,602 dolar önyargı faizi ve 80,000 dolarlık bir sivil para cezası ödemesi gerekecek.

Uzlaşmanın Ardından Siacoin Yükselişe Geçti

Uzlaşmanın ardından Siacoin (SC) fiyatı hafifçe yükselmiş olsa da, genel olarak 0.001 $ ‘da seviyesinde sıkışıp kaldı. SC, 2017’deki boğa sezonu döneminde 0,09 $ ‘a kadar yükselmeyi başarmıştı.

Nebulous’un SEC ile anlaşmaya varmasıyla cezası da hafifledi. Ayrıca Nebulous’un artık Siacoin’i menkul kıymet olarak kaydettirmesine gerek kalmadı.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın