Kripto Para

Malta’nın Kara Para Aklama Karşıtı Önlemleri Sonrası Bittrex Lihtenştayn’a Taşınıyor

Kripto para rehberleri
Yazar: Coin Bilgi

İçindekiler

Lider kripto para borsalarından Bittrex, Malta’daki ofisini geçen hafta kapattığını ve Lihtenştayn’da yeni bir merkez kurduğunu duyurdu. Piyasa araştırmacılarına göre Bittrex’in operasyonlarını Lihtenştayn’a taşıması Malta hükümetinin kripto para işletmeleri için kara para aklama politikasını sıkılaştırmayı planladığını açıklamasının ardından geldi.

Tesadüf veya değil, Bittrex’in operasyonlarını Lihtenştayn’a taşımasından bir ay önce Malta Finansal Hizmetler Ajansı (MFSA)  borsaları ve diğer kripto para girişimlerini yakından ilgilendiren kara para aklama karşıtı düzenlemelerini güncelleme planlarını açıklamıştı.

Malta’dan tamamen ayrıldıktan sonra Bittrex International kullanıcılarına hizmet vermeyi durduracak ve borsa faaliyetlerine Bittrex Global adı altında yeni bir platformla devam edecek.

Kara para aklama karşıtı düzenlemelerdeki güncelleme, Malta’nın 2019-2021 yıllarını kapsayan stratejik bir planın bir parçası. Bu dönemde MFSA, tüm sektörlerdeki düzenleyici yaklaşımını iyileştirmeyi ve güncelleştirmeyi planlıyor.

En çok okunanlar:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap