Kripto Para

SICAK GELİŞME: G7, Bitcoin ve Kripto Paraları Tartışmak İçin Toplanıyor

Kripto para rehberleri
Yazar: Coin Bilgi

Dünya ekonomisinin en büyük ve etkin 7 ülkesini oluşturan G7 (Group of Seven), Bitcoin ve kripto paraları tartışmak üzere önümüzdeki hafta toplanacak.

Önümüzdeki hafta içerisinde G7’yi oluşturan Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri liderleri bir araya gelerek gündemlerinde kripto paralara da yer verecek.

Kripto paralar geçtiğimiz dönemlerde de G7’nin gündeminde yer almış hatta sektörün gözetim ve düzenlemelere ihtiyaç duyup duymadığı masaya yatırılmıştı. Ancak ülkelerin kendi gözetim ve düzenleme adımlarını atmasıyla sektöre ilişkin uluslararası düzenleme çalışmaları rafa kaldırılmıştı.

Bitcoin G7’nin Gündeminde

Morgan Creek Digital Asset CEO’su Anthony Pompliano, bu hafta başında CNBC’de katıldığı bir programda Bitcoin’in 1o yıl gibi kısa bir sürede G7 ülkelerinin gündemine girmeyi başardığını belirtmiş ve bunun geçmişte neredeyse hiçbir finansal varlıkta görülmediğinin altını çizmişti.

Son dönemde dünyanın en büyük ekonomilerinden ABD’den kripto paralara ilişkin üst üste olumsuz açıklamalar gelmişti. ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Hazine Sekreteri Steven Mnuchin son dönemde yaptıkları resmi açıklamalarda kripto paraları hedef alan önemli isimlerden birkaçı.

Bitcoin’de Kısa Vadede Düşüş Görülebilir

Anthony Pompliano Bitcoin ve kripto paraların önümüzdeki günlerde G7 toplantısının da etkisiyle aşağı yönlü hareket edebileceğini düşünüyor. Ancak Pompliano uzun vadede ise büyük bir beklenti içerisinde.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap