Kripto Para

Türk Lirası Destekli Stabil Kripto Para Geliyor, Galatasaray ve Fenerbahçe Tokenize Edilecek: İşte Detaylar

İsrail merkezli inovatif kripto para cüzdanı geliştiricisi ZenGO’nun CEO’su Ouriel Ohayon, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Türkiye’den ve Türk kripto para yatırımlarından övgüyle bahsetti. Ohayon,  Türkiye’nin nüfüsunun %17’sinin kripto para sahibi  olmasından etkilendiğini ifade etti.

Binance ve Huobi Türkiye Pazarına Giriyor

Ohayon, 60’ı aşkın yerel kripto para borsasına rağmen dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance ve Huobi’nin de Türkiye’de faaliyet göstermek için çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Ohayon ayrıca ülkemizde  kripto para ve Blockchain teknolojisine yönelik düzenleme adımlarının atılmamış olması nedeniyle vergi yönetmeliğinin bulunmamasının Türk yatırımcılara avantaj sağladığını kaydetti.

Lira Destekli Stabil Kripto Para

Ayrıca yakın zamanda Türk Lirası’na sabitlenmiş bir stabil kripto para biriminin de piyasaya sürüleceği detayını paylaşan ZenGO CEO’su bu iddiasını herhangi bir kaynağa dayandırmadı. Ohayno’nun iddiaları eğer doğruysa yakın zamanda önemli bir şirket, lira destekli stabil kripto para birimini piyasaya sürebilir. Ohayno, lira destekli stabil kripto para projesinin henüz kamuoyuna duyurulmadığını belirtti.

Son olarak Türk yatırımcıların ülkedeki gelişmelerin de etkisiyle nakitsiz bir topluma doğru ilerlediğini iddia eden Ohayno, Türk insanının yatırım yapmaktan hoşlandığını dile getirdi.

Chiliz CEO’sundan Türkiye Yanıtı

ZenGO’nun CEO’su Ouriel Ohayon’un Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bilgi seline yanıt veren Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus ise bir başka müjde verdi. Geçtiğimiz aylarda Binance Chain’le stratejik ortaklığa vardıklarını duyuran Chiliz, Juventus West Ham ve Paris Saint Germain gibi efsanevi futbol kulüpleriyle birlikte çalışıyordu. Alexandre Dreyfus, Ohayno’nun paylaşımına şu yanıtı verdi:

Şundan bahsetmeyi unutmuşsun. Orada futbol kültürü de çok güçlü ve Chiliz Türkiye’de sporu tokenize etmeye geliyor.

Geçtiğimiz aylarda Binance ile ortaklık kuran Chiliz, küresel çapta yaklaşık 3.5 milyarlık bir kitleyi temsil ediyor. Twitter’daki Türk kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Squanch haberi şöyle duyurdu:

Bakalım önümüzdeki günlerde ülkemizin en önemli futbol kulüplerinden Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı bu gelişmelerden nasıl etkilenecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!


Yorum Yap