Kripto Para

Stellar Lumens Bu Gelişme Sonrası Yükselişe Geçti

Yazar: Coin Bilgi

ABD’nin ve dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, New York’taki kullanıcıları için Stellar Lumens (XLM) alım satım işlemlerinin başladığını duyurdu.

25 Eylül’de Coinbase’in Twitter hesabından yaptığı açıklamanın ardından Stellar Lumens de yükselişe geçti. Coinbase cephesinden yapılan açıklama şu şekilde:

“Stellar Lumens (XLM) artık New York’ta yaşayan Coinbase kullanıcıları için kullanılabilir. New Yorklular artık XLM satın almak, satmak, dönüştürmek, göndermek, almak veya depolamak için iOS ve Android uygulamalarımızı kullanabilirler.”

Duyurunun ardından Stellar Lumens (XLM) %10’un üzerinde yükseliş yaşayarak 0,06 dolar seviyesinin üzerine yükselmeyi başardı.

New York Eyaleti ve Kripto Para Düzenlemeleri

2015 yılıyla birlikte kripto para mevzuatı için BitLicense uygulamasını başlattı. BitLincese içerdiği sıkı düzenlemeler ve gereklilikler nedeniyle birçok kripto para girişiminin eyaleti terketmesine yol açtı.

Coinbase ayrıca geride bıraktığımız hafta duyurduğumuz üzere Telegram’ın kripto parası Gram’ı ve 16 farklı kripto parayı listelemeyi planlıyor. Yapılan duyuruda listelenen varlıkların her bölgede eş zamanlı olarak desteklenmeyeceği de belirtiliyordu.

Bunları da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap