Kripto Para

Twitter’da #Bitcoin hashtag’inin kullanımı tüm zamanların en düşük seviyesinde

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Twitter’da #Bitcoin hashtag’inin kullanımı son birkaç ay içerisinde önemli ölçüde azaldı. Araştırma verilerine göre istatistikler bugün tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Unfolded (@cryptounfolded) adlı Twitter hesabı #Bitcoin hashtag’ini kullanan tweetlerin sayısının kaydedilen en düşük seviyeye gerilediğini bildirdi. #Bitcoin hashtag’inin kullanımı 2014 yılından beri kaydedilen en düşük seviyede.

“Kripto Para Topluluğu” etkisini kaybediyor olabilir

Bazıları bu durumun “Crypto Twitter” denilen topluluğun etkisini kaybettiğini gösterdiğini iddia ediyor.  Kripto para yatırımcısı FilbFilb (@filbfilb) adlı Twitter hesabının da belirtildiği üzere, artık kimse #Bitcoin hashtag’ini kullanmıyor. Bu nedenle, veriler Crypto Twitter’ın kan kaybetmeye başladığını gösteriyor.

Twitter, özellikle kripto paralar için piyasa duyarlılığını ölçmede bir araç olarak sıkça kullanılıyor. Ancak, Twitter verileri piyasa döngülerini değerlendirmede başarısız bir araç olduğu kanıtlandı, çünkü Twitter’daki hashtag kullanım oranlarındaki hareketlilikler piysasa için gecikmeli bir gösterge gibi görünüyor. Genel olarak, kripto para birimiyle ilgili Twitter etkinliğindeki bir artış, genellikle daha önceden değil de büyük piyasa dalgalanmalarından sonra geliyor.

#Bitcoin kullanımını arttırmalıyız

Ancak tüm bunlara rağmen #Bitcoin hashtag’inin Twitter’daki varlığını artırma zamanı geldi. Sonuçta, kripto para piyasasına yeni giriş yapan Twitter kullanıcılarının en çok kullandığı metriklerdeen biri de hashtag’ler.  Bu nedenle piyasa veerilerini ne kadar doğru yansıttığına bakılmaksızın #Bitcoin hashtag’inin tüm sosyal medya platformlarında kullanımını arttırmalıyız.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap