Coinbase CEO’sundan ABD hükümetine tepki: Desteklemiyorsanız köstek olmayın

ABD’nin önde gelen kripto para platformlarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla ABD hükümetinin Libra’ya yönelik sert tutumunu gözden geçirmesi gerektiğini ifade etti


ABD’nin önde gelen kripto para platformlarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla ABD hükümetinin Libra’ya yönelik sert tutumunu gözden geçirmesi gerektiğini ifade etti.

“Hükümet teknolojinin gerisinde kalmak istiyor”

Çin’in stabil kripto para geliştirmek üzere çalışmalar yürüttüğünü belirten Brian Armstrong “Hükümetin verdiği tepkiye bakılırsa bu teknolojik gelişmenin gerisinde kalmak istiyorlar” dedi ve ekledi:

“Ekonomik büyümeyi sürdürmenin yolu bilime, teknolojiye ve inovasyona yatırım yapmak. Ancak bunun için önce destek olmak yerine köstek olmayı bırakmaları gerekiyor.”

“Yoldan çekilin”

Hükümetlerin korkuları ve çıkarları nedeniyle yeniliklerin karşısında duran rantçı grupların etkisi altında kaldığını belirten Brian Armstrong yapılması gerekenin yoldan çekilmek olduğunu vurguladı.

Dün Türkiye saati ile gece geç saatlerde Libra Association’ın kurucu ortaklarından PayPal, Libra projesinden ayrıldığını açıkladı. PayPal’ın ayrılığına sebep olarak Libra’nın uzun süredir küresel regülatörlerin gündeminde olması ve bundan kaynaklanan tepkilerden etkilenmemek istemesi gösteriliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın