Kripto Para

Twitter’da Bitcoin’den Sonra En Çok Bu Kripto Para Konuşuluyor

Yazar: Coin Bilgi

Kripto para yatırımcılarının ve topluluğun en çok kullandığı sosyal medya platformlarının başında Twitter geliyor.

Çok yeni bir teknoloji olmaları nedeniyle geleneksel finansal araçlardan bağımsız olarak kripto paraların analizinde teknik detaylardan daha çok popülerlik ön plana çıkıyor. Bu nedenle sosyal medya kripto para projeleri için yadsınamaz bir öneme sahip.

Hal böyle olunca kripto para topluluğunun Twitter’da adından en çok söz ettiği kripto paraları tespit etmek isteyen Cointrend, 20 Ağustos’ta yaptığı araştırmanın verilerini paylaştı.

Cointrend’in yayınladığı listeye göre göre sosyal medyada en çok konuşulan kripto para Bitcoin olurken sıralamada ikinci sırada ise şaşırtıcı bir şekilde Justin Sun’ın Tron’u (TRX) yer aldı.

Tron’da Justin Sun Faktörü

Tron’un listede ikinci sırada yer almasında şüphesiz kurucusu Justin Sun’ın payı oldukça büyük. Bilindiği üzere Justin Sun sosyal medya hesaplarına çok önem veriyor. Öyle ki zaman zaman Sun’ın sektörün en çok kullanıcıya hitap eden lideri olmak için takipçi satın aldığı ortaya atılıyordu. Justin Sun’ın Twitter’daki takipçi sayısı çoktan 1 milyonu geçmiş durumda.

XRP Dördüncü Sırada

Sıralamada XRP ise yatırımcılarını ve kullanıcılarını şaşırttı. Özellikle Türk kripto para yatırımcılarının çok yakından takip ettiği popüler kripto para birimi XRP, CoinTrend’in hazırladığı listede 4. sırada yer alıyordu. CoinTrend’in kripto paraların popülerliklerini son 24 saatte o kripto paranın etiketiyle paylaşılan tweet’lere göre tespit ettiğini de hemen belirtelim.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap