Kripto Para

100 Bin Kripto Para Yatırımcısına Vergi Uyarısı Mektubu

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

ABD İç Gelir Servisi (IRS), 10.000’den fazla kripto para yatırımcısına yatırımlarının üzerini örtmeleri nedeniyle ceza alabilecekleri konusunda uyarı mektubu gönderdi. Kurum tarafından, Cuma günü, yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

IRS potansiyel olarak gelir bildirmeme durumunda olan vergi mükelleflerine ve kripto para birimi işlemlerinden vergi ödememesi muhtemel kişilere mektup göndermeye başladı.

IRS, vergi mükelleflerinin isimlerini “devam eden çeşitli IRS uyum çalışmaları” ile ulaştığını açıkladı. IRS komisyoneri Charles Rettig Cuma günü yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Vergi mükelleflerinin vergi beyannamelerini gözden geçirmeleri ve gönderdiğimiz bu mektupları ciddiye almaları gerekiyor.

Kurum tarafından gönderimine geçtiğimiz hafta başlanan mektuplar, IRS’nin dijital döviz işlemlerinde vergi kaçakçılığını önlemeye yönelik girişimlerinden birini temsil ediyor. Kripto paraların gittikçe popülerleşmesiyle IRS’in kripto para gelirlerini vergilendirmekte zorlandığı biliniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap