Kripto Para

Avrupa Merkez Bankası’ndan Şaşırtan Libra Açıklaması

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Haziran ayında kripto para projesi Libra ve kripto para cüzdanı Calibra‘yı duyuran Facebook Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke tarafından hedef alınmıştı.

Libra Faydalı Bir Şey

Her ne kadar şu anda dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları Libra‘nın piyasaya sürülüp sürülemeyeceği tartışsa da sosyal medya devinin kripto parasının faydalı olabileceğini düşünenler de yok değil. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Ödemeler Komitesi Başkanı Benoit Coeure sosyal medya devinin önümüzdeki yıl piyasaya süreceğini duyurduğu Libra’nın küresel ödemeler sistemindeki aksaklıkları gidermeye teşvik ettiğini ve bunun aslında faydalı bir şey olduğunu belirtti.

Ödemeler Ağı Libra İle Geliştirilebilir

25 Eylül’de Almaya Parlamentosu‘nda bir takım açıklamalarda bulunan Benoit Coeure küresel ödemeler sistemindeki sıkıntılara işaret etti. Benoit Coeure ödemeler ağının Libra gibi projelerle geliştirilebileceğini vurguladı.

Avrupa Merkez Bankası Ödemeler Komitesi Başkanı Benoit Coeure 1,7 milyar yetişkin bireyin temel bankacılık hizmetlerine erişimi olmadığını belirtirken bu bireylerin 1,1 milyarının ise cep telefonu sahibi olmasına rağmen bu tür temel sıkıntılar yaşadığının altını çizdi.

Bunları da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap