Kripto Para

Bu Analize Göre Bitcoin 7 Bin Dolara Gerileyebilir

Yazar: Coin Bilgi

Geride bıraktığımız birkaç gün içerisinde 9 bin doların altına düşmesiyle ciddi bir satış baskısına maruz kalarak 8.340 dolara kadar gerileyen Bitcoin bazı analistlere göre düşüş seyrini devam ettirebilir. Önde gelen kripto para Bitcoin’in kısa vadeli grafiğini inceleyen Trading Room adlı platform 84 bini aşkın takipçisi bulunan Twitter hesabı üzerinden bu analizin sonuçlarını paylaştı.

Yaptığı paylaşımla Bitcoin’dee önümüzdeki dönemdde büyük bir düşüş yaşanabileceğini belirten Trading Room‘a göre Bitcoin fiyatı birkaç gün içerisinde 6.900 ila 7.200 dolar aralığına gerileyebilir.

Bitcoin Ağır Bir Darbe Aldı

Uzun süreli stabil görünümün ardından Bitcoin grafiğinde bir kırılma yaşanacağı herkes tarafından tahmin ediliyordu ancak büyük çoğunluk bu kırılmanın yukarı yönlü olacağını düşünüyordu. Beklenen olmadı, başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para birimi %10’u aşkın değer kaybı yaşadı.

Önde gelen kripto para analistlerinden Josh Rager da tıpkı Trading Room gibi kripto para piyasasındad düşüş dalgasının henüz son bulmadığını düşünenlerden. Josh Rager, Bitcoin’in aşağı yönlü bir kırılma daha yaşayacağını bu süreçte ise altcoin’lerin devasa bir satış baskısıyla karşı karşıya kalacağını iddia ediyor.

Bunları da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap