Kripto Para

Bitcoin Yerine Muza Yatırım Yaparım Daha İyi

Yazar: Coin Bilgi

NBA takımlarından Dallas Mavericks‘in sahibi milyarder iş adamı Mark Cuban Bitcoin’e yönelik çarpıcı bir açıklamada bulundu. Wired‘ın YouTube kanalına konuk olan Mark Cuban bir Twitter kullanıcısının neden kripto paralardan nefret ettiğini sorması üzerine şaşırtıcı bir cevap verdi.

Fiyatının piyasadaki arz talebe göre belirlenmesi nedeniyle Bitcoin’e sıcak bakmadığını belirten Mark Cuban “Kripto paraların özellikle de Bitcoin’in sorunu şu; insanlar ne kadar değer biçerse fiyatı o kadar oluyor” yanıtını verdi.

Bitcoin Gerçek Değere Sahip Değil

Bitcoin’i sanat eserleriyle, tablolarla, beyzbol kartlarıyla, çizgi romanlarla karşılaştıran milyarder yatırımcı Bitcoin’in gerçek bir diğeri olmadığını iddia etti ve ekledi:

“Onların gerçek bir değeri yok. Onları yiyemezsiniz. Tablonuz duvarda güzel görünebilir ancak onunla yapabilecekleriniz çok kısıtlı. Bitcoin’de aynı. Onunla yapabileceğiniz kısıtlı şeyler var. En azından tablolar ve beyzbol kartlarının elle tutulur bir yanı var.”

Bitcoin ve Altın Din Gibi

Konuşmasının devamında Bitcoin’i altına bezettiğini belirten Mark Cuban popüler kripto para birimine ilişkin endişelerini de dile getirdi:

“Altın bir din gibi, onu gerçekten seven insanlar kriz döneminde her şeyin yerin dibini boylayacağını ancak altının yükselişe geçeceğini söylerler. Burada bir sorun var. Altın külçesiyle dolaşamazsınız. Bu nedenle yatırım yapacaksam muzu tercih ederim çünkü onu yiyebilirim.”

Mark Cuban röportajın son kısmında kripto paralara karşı olmadığını belirtiyor ve yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap