Kripto Para Yatırımcıları Sektörde En Çok Kimlere Güveniyor: İşte Detaylar

Blockchain analiz şirketi Cindicator, geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni bir araştırmayı yayınladı


Blockchain analiz şirketi Cindicator, geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni bir araştırmayı yayınladı. “Kripto Para Sektöründe En Güvenilir 10 Kişi” başlığıyla yayınlanan raporda yer alan bazı isimlere, kripto para yatırımcılarının geçmişte endişeyle yaklaştığı biliniyor.

Cindicator, platformundaki 130,000 kullanıcıya yöneltilen “Kripto para piyasasında en çok kime güveniyorsunuz?” sorusuna verilen yanıtlardan elde ettiği verilerle hazırlanan şaşırtıcı liste şu şekilde:

1. “Kendime”

Ankete verilen yanıtların çoğunda kullanıcılar “Kendi tavsiyelerime güveniyorum” cevabını verdi.. Bu nedenle ankette ilk sırayı bu yanıt aldı.

2. Teeka Tiwari

İkinci sırada etkili popüler haber platformu Palm Beach Report’un editörü ve eski bir Wall Street çalışanı Teeka Tiwari yer aldı. Katılımcılar anket sonuçlarına bakılacak olursa, Tiwari’nin kripto paralara yönelik farklı bakış açılarına güveniyor.

3. Changpeng Zhao

Üçüncü sırada popüler kripto para borsası Binance’in başarılı ve genç CEO’su Changpeng Zhao yer alıyor. Katılımcılar, Zhao’nun sosyal medya platformu Twitter’ı açık ve sık bir şekilde kullanmasını övgüyle karşılıyor.

4. Andreas Antonopoulos

Listenin dördüncü sırasında önde gelen Bitcoin savunucularından Andreas Antonopoulos oturuyor. Let’s Talk Bitcoin podcast’inin sunucusu ve Bitcoin konulu dünya çapında çok satan kitapların yazarı olan Antonopoulos, aynı zamanda Lefkoşa Üniversitesi’nde kripto paralarla alakalı yüksek lisans dersleri veriyor. Listenin yayınlanmasının ardından Antonopoulos, adının liste dışı bırakılması talebinde bulundu.

5. Charlie Lee

Beşinci sırada oldukça tartışmalı bir isim var: En eski kripto paralardan Litecoin’in kurucusu Charlie Lee Litecoin’lerini fiyatın zirveye ulaştığı dönemde elinden çıkartarak yatırımcıları b,r başına bırakmasıyla hatırlanıyor.

6. Vitalik Buterin

Kripto para yatırımcılarının sektörde en erken tanıdığı isimlerden biri olan Vitalik Buterin, dünyanın en popüler kripto para birimi Ethereum’un kurucu ortağı. 2012 yılında henüz sadece 18 yaşındayken Bitcoin Magazine’i kuran Butterin’den anket katılımcıları övgüyle bahsediyor.

7. John McAfee

Sektörün en çok tartışmalı ismi McAfee listede yedinci sırada. Anket sonuçlarına bakılırsa, 1987 yılında antivirüs şirketi McAfee Associates’i kuran McAfee, kripto para yatırımcılarının en çok güvendiği isimlerden biri.

8. Justin Sun

Tron’un kurucusu Justin Sun, sektördeki yanıltmaya yönelik pazarlama faaliyetleriyle tanınıyor. Twitter’da takipçi satın alıp daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışan Sun buna rağmen yine de en çok güvenilen isimler arasında yer almayı başardı. Öyle ki Sun’ın kurucusu olduğu Tron’un white paper’ının Ethereum’dan çalındığı iddia ediliyordu.

9. Arkadaşlar

Katılımcıların hatrı sayılır bir kısmı sadece arkadaşlarına güvendiklerini söyledi. Hatta bazıları, yakın çevresindeki arkadaşlarından bahsederken bazıları da kripto para topluluğunda kişisel düzeyde iyi tanıdığı insanlara güvendiğini dile getirdi.

10. Tom Lee

Wall Street devi Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee de sektörde en çok güvenilenler arasında. Wall Street’te 25 yıllık tecrübesi bulunan Lee, Fundstrat’tan önce 2007 – 2014  yıllar arasında JP Morgan’da üst düzey bir görevde çalışıyordu.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!