Kripto Para

Justin Sun Gerçekten Gözaltına Alındı Mı: Tron’un CEO’su Buffet’la Randevusunu Neden Erteledi?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

23 Temmuz Tron Vakfı ve Justin Sun için oldukça hareketli geçti. Bugün medyaya yansıya haberlerde Tron’un CEO’su Justin Sun’ın kara para akladığı iddiasıyla Çin’de gözaltına alındığı iddia edilmişti.

25 Temmuz’da Justin Sun’ın Warren Buffet’la gerçekleştireceği milyon dolarlık randevunun da ertelenmesi Sun’ın Çin’de gözaltına alındığı iddialarını kuvvetlendirmişti. Tron Vakfı cephesinden yapılan açıklamada, bu hamlenin Justin Sun’un sağlık sorunları nedeniyle alındığı duyurulmuştu.

Çin’in önde gelen yerel medya kuruluşları, kara para aklama ve birçok farklı suç nedeniyle Çin’de soruşturması altında olduğunu bildirmişti. Öyle ki Sun’ın bu nedenle ülkeden çıkışına izin verilmediği iddia edilmişti.

Bu iddialar basında geniş yankı uyandırdı ve Tron’un fiyatını da etkiledi. Daha sonra iddiaların gerçek olmadığı ortaya çıktı. Sun, ilerleyen saatlerde iddialara bir fotoğrafla yanıt verdi. San Francisco’da yer alan Oakland Bay Köprüsü göründüğü bir fotoğraf ile video paylaşan Sun iddia edilenin aksine Çin’de değil  ABD’de olduğunu gösterdi. Sun, Weibo aracılığıyla hakkındaki iddiara yönelik şu açıklamaları kaydetti:

Güvendeyim. İyileştiğimde herkesle buluşacağım. Sizi endişelendirmek istememiştim.

Tron’un fiyatı Buffet’la yenecek yemeğin ileri bir tarihe ertelenmesiyle ve Sun’ın Çin’de gözaltına alındığı iddialarıyla iyiden iyiye düşüş gösterdi. Tron gün içerisinde 0.28 dolardan 0.022 dolara kadar geriledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap