Kripto Para

Yatırımcılar Dikkat: Popüler Kripto Para İsim Değişikliğine Gidiyor?

kripto para rehberi
Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

2017’deki boğa sezonunda sergilediği performansla yatırımcıların en çok tercih ettiği kripto paralar arasında yer alan Ethereum Classic 2018’deki ayı sezonuyla birlikte tüm popülaritesini ve değerinin büyük bir kısmını kaybetmişti. Görünüşe bakılırsa Ethereum Classic yeniden gözde paralar arasında yer alamak için bir oldukça kritik bir değişikliğe gidecek.

Ethereum Classic İsim Değiştiriyor

Ethereum Classic Labs’ten Stevan Lohja, Ethereum Classic’in isim değişikliğine gitmesi durumunda bir dönem olduğu gibi sektörün en önemli kripto paralarından biri olacağını inanıyor. Lohja’ya göre Ethereum Classic’in isminden Ethereum ibaresi kaldırılırsa ETC yeniden birçok popüler kripto paranın önüne geçebilir.

Ethereum Classic Labs’in Teknoloji Direktörü Stevan Lohja Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda markalarından Ethereum ibaresinin kaldırılması durumunda piyasa kapitalizasyonu sıralamasında en büyük kripto paraların çoğunun önüne geçeceğini düşünüyor.

DAO Skandalı

Ethereum Classic 2016 yılındaki DAO skandalıyla Ethereum ağından çatallanmıştı. Ethereum mevcut durumda Coinmarketcap’te en değerli kripto paralar arasında ikinci sırada yer alırken Ethereum Classic ise 21. sırada yer alıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap