Bitcoin Kripto Para

İDDİA: Bitcoin Fiyatı 6-12 Ay İçerisinde 28 Bin Dolara Ulaşacak

Bitcoin kaç dolar
Yazar: Coin Bilgi

Ünlü hisse senedi ve kripto para analisti Ronnie Moas yeni bir Bitcoin dolar analizi yaptı ve popüler kripto para biriminin Bitcoin fiyatının önümüzdeki 6 ila 12 aylık dönem içerisinde $28.000’a çıkacağını iddiasında bulundu. Bitcoin’in piyasa değerlenmesi bakımından Goldman Sachs, IBM, McDonalds, Nike, Boeing dahil olmak üzere Dow Jones 30 listesinde yer alan çoğu şirketten daha iyi performans gösterdiğini belirtti. 

Bitcoin iki kat artacak

Kişisel Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Ronnie Moas Bitcoin fiyatının önümüzdeki 6-12 aylık dönemde en az iki katına çıkmasını beklediğini söyledi. Ronnie Moas‘in belirlediği hedef fiyat seviyesi ise 28 bin dolar. Eğer Moas‘ın tahminleri gerçek olursa söz konusu yükselişle birlikte Bitcoin Dow Jones endeksinde Amazon ve Walmart‘tan sonra üçüncü sırada gelecek.

Dow Jones nedir?

Dow Jones Industrial Average (DJIA), Amerika Birleşik Devletleri merkezli 30 büyük, halka açık şirketin değerini gösteren bir borsa endeksi. DJIA ayrıca çeşitli zaman dilimlerinde borsadaki şirketlerin performansını da gösteriyor.

Bitcoin fiyat analizi

Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin 10.142 dolardan işlem görüyordu. 181 milyar dolarlık değeriyle Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %68,8 seviyesinde bulunuyor.Bitcoin’in 52 haftadaki en yüksek ve en düşük değerlenmesi ise sırasıyla 13.800 dolar ve 3.191 dolar. Bitcoin yıllara göre fiyatı sürekli yükseliş göstermesi nedeniyle yatırımcıların her geçen gün daha fazla dikkatini çekmeyi başarıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap