Kripto Para

FED’in Faiz İndirimi Bitcoin’i Nasıl Etkilyecek: Erkan Öz’e Göre FED’in Oyunu Çark Etti

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Amerikan Merkez Bankası (FED) faiz kararını 31 Temmuz’da TSİ 21:30’da açıklamıştı. 25 baz puanlık düşüşün ardından faziler yüzde 2.00-2.25 bandına çekildi. Böylece Fed, 11 yıl sonra ilk kez faiz indirdi ve Bitcoin de tarihindeki ilk faiz indirimini deneyimlemiş oldu.

Kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Erkan Öz, Twitter hesabı üzerinden FED’in faiz indirimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Öz, faiz indiriminin 2008 krizi sonrası izlenen para politikalarının iflası olduğunun altını çizdi.

Hesaplama hileleri ve para basmayla FED’in 19 yıllık bir reel ekonomi bunalımını saklamaya çalıştığını savunan Öz, son faiz düşürme kararıyla FED’in bu oyunun iflas ettiğini iddia etti:

Yakında dünya uyanıp gerçeği öğrendiğinde, herkes ‘sınırsızca basılamayan’ paralara hücum edecek: #Altın, #Gümüş ve #Bitcoin e!!

Erkan Öz, 2020’li yıllarda dünyanın bir ekonomik krizle karşı karşıya kalacağı iddiasını ilk ortaya atan ekonomistler arasında yer alıyor. 2008 yılındaki ekonomik krizden üzerinden geçen 11 yılın ardından FED’in 2019 yılında faizleri düşürme kararı alması işlerin aslında pek de yolunda gitmediğinin göstergesi. Sizce herhangi bir kriz döneminde kripto paraların altın ve gümüş karşısında şansı ne ölçüde olur?

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap