Kripto Para

Serkan İnci: Facebook Kripto Parası Libra Çıktı, Yatırım Yapılır Mı? Bitcoin Bitecek Mi?

kripto para rehberi

İnci Sözlük kurucusu Serkan İnci, Facebook’un bugün tanıttığı kripto para birimi Libra hakkında açıklamalarda bulundu. İnci, Libra’nın aslında Bitcoin’in değil Tether’ın (USDT) rakibi olduğunu belirtti. Serkan İnci’ye göre Libra, Tether’ın daha global bir versiyonu.

Facebook’un, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu Square ve Cash App gibi uygulamalara rakip çıkartmaya çalıştığını belirten İnci, Facebook’un daha önce bu tarz hamlelerde bulunduğunu ancak başarısız olduğunu belirtti. Serkan İnci’ye göre Facebook şimdi arkasına Blockchain teknolojisinin gücünü alarak bunu başarmaya çalışıyor.

Serkan İnci, Libra’nın Bitcoin gibi borsalarda kâr amacıyla alınıp satılmayacağını belirtti. İnci, Libra’yı internetin olduğu yerde bankaya ihtiyaç olmadan para transfer aracı olarak nitelendirdi ve rakibinin Western Union gibi sınır ötesi para transfer platformlarının olduğunu belirtti. Serkan İnci’ye göre Libra kripto paraları yasallaştırıyor ve Bitcoin’i kutsallaştırıyor.

Satoshi’nin yarattığı merkezsizlik felsefesinin Libra’da olmadığını  belirten İnci bu nedenle sosyal medya devinin kripto para biriminin Bitcoin’e rakip olmadığı iddiasında.

Röportaj: Selcoin’den Libra, Bakkt ve Blok Ödülü Yarılanmalarına İlişkin Önemli Açıklamalar

Facebook’un Kripto Para Birimine İlişkin Detaylar Netleşti: Libra & Calibra

Eski SEC Direktörü Uyardı: Binance’in Başı Fena Halde Derde Girebilir

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Yorum Yap