Ripple CEO’su Brad Garlinghause’tan Libra açıklaması “2023’ten önce piyasaya süremeyecekler”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Libra’nın en az üç yıl piyasaya sürülemeyeceğini söyledi


Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Libra’nın en az üç yıl piyasaya sürülemeyeceğini söyledi. O, Facebook’un kripto projesi konusundaki düzenleyici incelemenin, sosyal medya devinin geçen yılki mahremiyet borçlanmasından kaynaklandığını düşünüyor. Terazi, dünyanın her yerinden yasal inceleme ile karşı karşıya kalmıştır.

Facebook’un gizlilik skandalı

Ripple CEO’su Bradgarlinghouse, Facebook’un kripto projesi konusunda şüpheci. International Business Times’a göre Garlinghouse, Ripple’ın 2022’nin sonuna  kadar başlatılmayacağını düşünüyor. Brad Garlinghouse’un bu düşüncesinin sebebi ise Facebook’un müşterilerin verilerini ele alma konusundaki geçmişte yaptığı hatalar.

Haziran ayında, Facebook Libra’nın 2020 ortalarında başlatılacağını açıklamıştı. Ancak düzenleyicilerin Libra’ya karşı aldığı pozisyona baktığımızda, kesinlikle bir şey söylemek için erken olduğunu görüyoruz. Özellikle en sert açıklamalar da Avrupa’dan gelmişti. Örneğin Fransa Maliye Bakanı Bruna Le Maire Facebook’un Avrupa’daki kripto para projesinin geliştirilmesine izin vermeyeceklerini açıklamıştı.

Katılımcılar endişeli

Küresel düzenleyicilerin Libra’ya karşı aldığı pozisyon PayPal’ın Libra Association’ndan geçtiğimiz hafta çıkacağını açıklamasıyla sonuçlandı. Bloomberg ayrıca bazı Libra ortaklarının, Facebook’un kripto projesine katılımını yeniden değerlendirdiklerini belirtti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın