Kripto Para

Russia Today’in Bu Haberi Ripple Yatırımcılarını Heyecanlandırdı

Kripto para rehberleri
Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Russia Today’de (RT) alan bir habere göre, üç büyük oyuncu, Çin, Rusya ve Hindistan, halihazırda mevcut olan elektronik ödeme sistemlerini birbirine bağlayan SWIFT’i kullanmaktan kaçınma ve hızlı ödemeler için kendi ağlarını oluşturma niyetinde. Bu haber Ripple topluluğunda ise büyük heyecan yarattı.  XRP Army olarak da bilinen Ripple topluluğu Çin, Rusya ve Hindistan’ın SWIFT’e rakip olarak geliştirilecek ödemeler ağında Ripple’ın kullanılacağını umut ediyor.

Rusya 2014’te Çalışmalara Başladı

RT’nin raporuna göre, Rus merkezli ödeme sistemi SPFS, Çin’deki CIPS ödeme sistemi ile bağlantı kuracak. Hindistan henüz benzer bir proje başlatmadı, ancak geliştiriciler bunu inşa etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu arada Hindistan, Rusya’nın SPFS adlı uluslararası ödemeler sistemine bağlanmak istiyor. ABD, Rusya’yı SWIFT’le tehdit etmesinin ardından 2014 yılında Rusya, SPFS ödeme sistemi üzerinde çalışmaya başlamıştı. Yeni platformun ilk denemeleri iki yıl önce gerçekleştirildi.

Çin’den Gelen Açıklamalar İddiaları Güçlendirdi

Başkan Xi Jinping’in son açıklamaları ve Rusya ve Hindistan’ın sınır ötesi ödemeler alanındaki güçlerini bir araya getirme çabası Ripple topluluğunun bazı üyelerince yeni sistemin XRP tabanlı olabileceğini söylentilerini beraberinde getirdi.

En çok okunanlar:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap