Kripto Para

Şant Manukyan Bitcoin’i Değerlendirdi? BTC 7 Bin Dolara Gerileyebilir Mi?

Şant Manukyan Bitcoin yorumu
Yazar: Coin Bilgi

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan da İş Yatırım Youtube kanalında Bitcoin’e dair değerlendirmelerde bulundu.

Satışların devam etmesiyle birlikte Bitcoin’de 200 günlük ortalamanın kırıldığını belirten İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, Bakkt’ın hacim toparlaması yaşayacağını ancak piyasaya çok ciddi bir giriş yapamadığını belirtti. Manukyan ayrıca durumun yarattığı hayal kırıklığı nedeniyle Bitcoin’in düşüş yaşadığı görüşüne katılmadığını da ifade etti.

“Geçtiğimiz günlerde hash rate‘te çok sert bir geri çekilme olmuştu bunun neyden kaynaklanmadığı çok netleşmedi ancak burada ama yeniden bir toparlanma gördük. Dolayısıyla hash rate’in temelinde yattığı bir fiyat gerilemesiyle karşı karşıya olduğumuzu da düşünmüyorum.”

Tether‘in dördüncü sıraya yerleşmesi ve Bitcoin Cash‘in düşüşe devam etmesinin piyasadaki paniği gösterdiğini belirten Şant Manukyan piyasada net bir şekilde tedirginliğin bulunduğunu kaydetti. Bitcoin’in 7 bin dolara seviyelerine gerilemesiyle alım yapabileceğini ancak henüz herhangi bir al sinyali olmadığını ifade eden İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü şu an için kenardan takip etmenin daha doğru olduğunu düşündüğünü sözlerine ekledi. Haftalık çubukta kusma hareketinin henüz bitmediğini belirten Manukyan’a göre Bitcoin’deki fiyat çekilmesi devam edebilir.

Veneuzela‘nın Bitcoin‘i ödeme sistemi olarak kullanmasının ötesinde rezerv tarafına alma niyeti de var. Bu bir yandan çok iyi bir haber. Netice itibariyle bir devletin Bitcoin’i rezervlerine eklemiş olması Bitcoin’de ciddi bir statü değişikliğidir.”

“Ancak öte yandan bunu alan devletin ABD ile olan sorunlarını göz önünde bulundurursak, ABD bu tip bir kullanımı görürse Bitcoin’e karşı iyice bilinir mi? Kullanımını zorlaştırır mı sorusu da kafamda var. Böyle bir problemle de karşı karşıya kalabiliriz.”

“Bitcoin’in bir merkez bankasının rezervine girmiş olması bence iyi bir haberdir, önemli bir zıplamadır, bir mihenk taşı olarak düşünebiliriz.”

Bunları da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap